HRVATSKE RUKOMETAŠICE MOĆNO OTVORILE KVALIFIKACIJE ZA EP: / Slavile protiv Islanđanki s ogromnih 21 razlike

25.9.2019.
21:01
Davor Javorovic/PIXSELL
VOYO logo

Hrvatske rukometašice su iznimno uvjerljivom pobjedom 29:8, ostvarenom u srijedu u osječkoj dvorani Gradski vrt protiv Islanda, započele natjecanje u skupini 6 kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2020. godine, koje će biti održano u Danskoj i Norveškoj.

Najefikasnija hrvatska igračica bila je Katarina Ježić sa šest pogodaka, dok su po pet postigle Nikolina Zadravec i Ana Debelić. Pet od osam pogodaka Islanđanki postigla je Karen Knutsdottir, koja je bila jedini strijelac kod gošći do 42. minute dvoboja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
VUJOVIĆ KRENUO SA 'ŠOK-TERAPIJOM' U ZAGREBU: /

'Kažu nam da ne možemo dobiti Barcleonu. E, sad ćete vidjeti...'

Image

Izabranice Nenada Šoštarića već su u prvom poluvremenu otklonile svaku dvojbu oko pobjednika, kad su gošćama s Islanda dopustile svega tri pogotka, igrajući čvrstu 6-0 obranu, a Ivana Kapitanović je skupila deset obrana.Od 11. do 27. minute Hrvatska je napravila seriju 9:0 i došla do najvećih 12 pogodaka prednosti (14:2).

Nestvarna razlika

U drugom poluvremenu hrvatska prednost je nastavila rasti i dosegnula najvećih +21 u završnici dvoboja. Obrana je ostala čvrsta, a Kapitanović je pred vratima zamijenila Tea Pijević i uz niz obrana iz igre zaustavila i tri sedmerca Islanđanki.

Uz Hrvatsku i Island u skupini 6 su aktualni europski i svjetski prvak Francuska te Turska. Najbolje dvije reprezentacije iz svake od sedam kvalifikacijskih skupina izborit će mjesto na završnom turniru koji će biti odigran u Danskoj i Norveškoj od 4. do 20. prosinca 2020. godine.

Drugu utakmicu u kvalifikacijama Hrvatska će odigrati u nedjelju, 29. rujna, na gostovanju u turskom Eskisehiru (17 sati).