Medvjedi ostvarili povijesnu pobjedu!

Hokejaši Medveščaka ostvarili su još jednu pobjedu. U 33. kolu EBEL lige Medvjedi je u gostima kod Albe Volan slavio 3:2 i došao do prvog povijesnog slavlja na mađarskom tlu.

22.12.2011.
23:52
VOYO logo

Prvi put u povijesti, odnosno u tri sezone kako igra u austrijskoj ligi, zagrebački je klub iz Mađarske donio puni plijen. Pogotke za pobjedu Medveščaka postigli su Greg Day, Tomislav Zanoški i Saša Pokulok. Medvjedi su sjajno otvorili utakmicu, već nakon 41 sekunde pogotkom Grega Daya poveli su 1:0 na vrućem mađarskom ledu. Na 2:0 povisio je Tomislav Zanoški u 14. minuti. No, početkom druge trećine, Mađari ekspresno smanjuju vodstvo na 1:2 golom Arpada Mihalya (22. minuta). Do kraja druge dionice, Medvjedi su imali dvije šanse s igračem više, Mađari čak tri, ali u treću se trećinu ušlo s rezultatom 2:1 za Zagrepčane. A taj je rezultat stajao do 51. minute kad je Saša Pokulok povećao vodstvo na 3:1. Alba je smanjila već nakon 85 sekunda preko Attile Orbana, ali je momčad iz Zagreba izdržala završni pritisak Albe Volana. Nakon 33. kola medvjedi i dalje drže treće mjesto sa 39 bodova.